Povídka → Upíří deníky → Společná trápení 1. část

14. ledna 2013 v 18:24 | Lily |  Povídka → Upíří deníky → Společná trápení
První kapitola Společných trápení. Doufám, že se vám bude líbit. Po přečtení prosím zanechte komentář. LilyJe na prachy18.12.
Dnes jsme byli ve městě nakupovat. Elí nejdříve plakala, ale pak se uklidnila a začala mi povídat o Carolininých narozeninách. Jery byl úplně zticha a zaujatě se rozhlížel kolem. Rosalinda se ale chovala divně. Nevím, co to s ním je a snažím se na to přijít, ale je to komplikované. I když je Rosalin teprve rok, je jiná, než byla v jejím věku Elena. Tedy nemyslím vzhled. Elena pořád mluví a mluví, zato Ros je hrozně zvláštní. Bývá zticha a skoro ani nic neříká, jen se na mě dívá těma velkýma inteligentníma hnědýma očima. Už několikrát mě napadlo, jestli třeba nezjistila něco o jejím původu. Myslím to, že je adoptovaná stejně jako Elena a že Jeremy není její vlastní bratr. Pak se ale uklidňuji, že je přece ještě malá a takové věci nechápe. Ale jak se na mě kouká...

Elena Gilbertová vzhlédla od malé bledě modré knížečky a zamyslela se. Pak náhle ztuhla a znovu se zahleděla na stránku. Může to být pravda? proletělo jí hlavou. Zaklapla knížku a zahleděla se na její desky. Jiskřil na nich nápis červenou propiskou:
DENÍK MIRANDY GILBERTOVÉ
"Stefane! Damone?!" zaječela Elena.

**

Pomalu se blížil večer a v Grillu se vyprazdňovala většina židlí. Matt chodil sem a tam a uklízel prázdné skleničky a jiné špinavé nádobí. Náhle vzdychl a pomalu se otočil.
"Damone, co je tak důležité, že mě nenecháš tady uklidit?" zeptal se a pohlédl na postavu, která se náhle zjevila za ním.
"Elena volá pohotovost," odpověděl klidně Damon a pokrčil rameny.
"Co se děje?" zajímal se Matt.
"Nevím," utrousil Damon a naposledy se na Matta podíval. "Přijď včas."
"Ale co-" začal Matt, ale pak zmlkl. Damon už byl pryč, nemělo smysl na něj mluvit.
Rychle douklízel, sbalil si věci a chystal se k odchodu.
"Matte?" Ozvalo se za ním.
Ohlédl se. Za ním stála Rebekah, dlouhé blonďaté vlasy měla zapletené do dvou copů a působila naštvaně.
"Rebekho, co tu tu chceš?" zeptal se nedůtklivě.
"To si ani nemůžu zajít do baru?" Rebekah udiveně našpulila rty a pokračovala: "Zdá se, že jste se všichni seběhli kolem Eleny," konstatovala. "Nestalo se něco?"
"Do toho ti nic není."
"Ach Matte, nebuď tak ošklivý. Pověz mi, co se děje. Zajímá to i mého bratra. Když mi to řekneš, co chci vědět, vymyslím si pro něho nějakou báchorku," navrhla.
Matt se zamyslel. To byla lákavá nabídka, mohli by Klause dovézt na falešnou stopu. Jen kdyby věděl, proč je Elena zavolala.
"Promiň Rebekho," omluvil se Matt a opravdu to myslel upřímně. "Nevím, co se u Eleny děje. Svolala pohotovost a ani Damon to neví."
"Aha," vzdychla smutně. "Tak tam klidně běž.Ale nezapomeň - až se to dozvíš, zavolej mi." Zamrkala a byla pryč.
Matt tam ještě chvíli postával, pak si hodil na záda batoh, vyšel z Grillu, zamknul a vydal se směrem k Salvatorovým.

**

I Caroline se chystala za Elenou. Byla trochu opožděná, protože za ní nikdo nepřišel. Dostala esemesku od Eleny, aby za ní přišla. Ale protože si mobil zapomněla u Tylera, trvalo chvíli, než na to přišla a vrátila se pro něj.
Caroline nesnášela, když přicházela poslední. Ráda chodila první, nebo alespoň dříve než všichni její přátelé - tahle vlastnost se jí držela, i když se stala upírkou.

Oblékla si bledě modré džíny a růžové tričko a ještě chvíli se studovala v zrcadle. Pak si vzala bundu a mobil, vyšla z domu a zamkla. Vydala se směrem k Salvatorovým, kde jak známo Elena stále bydlela, i když Jeremy i Damon byli v domku u jezera. Elena zůstávala v Damonově ložnici pohroužená do vzpomínek a nikdy nevyšla ven. Caroline i Bonnie o ni měly velké starosti.

"ÁÁh, moje malá sladká Caroline!"
Ach ne, ne! Proč musím vždycky narazit na tohohle hňupa! pomyslela si Caroline a otočila se.
"Ahoj Klausi," pozdravila nuceným veselým tónem.
"Copak tě sem přivádí, takhle daleko od domova?" zajímal se.
Přemýšlej, přemýšlej, Caroline!
"Jdu se jen projít," prohlásila s nejširším úsměvem, na jaký se zmohla.
"Smím se přidat?"
"Samozřejmě." Proboha Caroline, dělej něco, přece musíš k Eleně!

Caroline a Klaus šli vedle sebe mlčky, dokonce když minuli dům Salvatorových, Caroline se snažila být zticha a nedat na sobě nic znát a povedlo se.

**

Caroline + Tyler - esemesky
Tyler: Kde proboha jsi, Car?
Caroline: Potkala jsem Klause a vydala se s ním na romantickou procházku po Mystic Falls...
T: COŽE???
C: Uklidni se Tayi. Šla jsem k Salvatorům a narazila na Klause. Vymyslela jsem si, že jdu na procházku a on šel se mnou.. Musím se ho nějak zbavit...
T: Kde jste?
C: Kousek od baráku Salvatorů.
T: Hned jsem tam.
C: Co chceš dělat?? Tylere???!

**

"Kde je Barbie?" zajímal se Damon, když postával u dveří a čekal, až se dovnitř nahrnou Matt a Stefan. Stefan rychle zamířil dovnitř, ani bratra nepozdravil.
"Nevím, ale Tyler pro ni šel," pokrčil rameny Matt. "Kdy ses vlastně vrátil?"
"Když jsem dostal od Eleny ten vzkaz. Psala, že je to vážně naléhavé a ať přijdu i s Jeremym. Tak jsem přišel."
"A máš s sebou i Jeremyho?" zajímal se udiveně Matt.
"Jistě," usmál se Damon. "Je s Elenou. Chodím je kontrolovat každé dvě minuty."
Matt se zasmál. "Kam to šel Stefan?" zeptal se.
Damon pokrčil rameny. "Nevím. A taky jsem se ještě nedověděl, co se děje. Já už jdu dovnitř, až Barbie a Ken přijdou, tak přijdou."
Matt se zasmál přezdívce pro Caroline a Tylera a spěšně vešel dovnitř.

**

Caroline, Tyler, Jeremy, Matt, Damon, Bonnie a Stefan seděli v "obývacím pokoji" u Salvatorů a čekali na Elenin příchod. Řekla, že potřebuje být chvíli sama a pak dorazí. Zatím se schovávala u Damona v ložnici.

"Ahoj Eleno," pozdravil tiše Matt.
"Ahoj všichni," odpověděla tiše Elena, která právě vešla do místnosti. Byla opravdu bledá, možná bledší než Damon i Stefan a měla na sobě černé legíny a růžové tričko.
"Damone," vyhrkla a tentokrát se opravdu usmála. Váhavě došla k němu a objala ho. "Opravdu bych tě nevolala, kdyby to nebylo nutné, nemyslím, že bych nechtěla, ale-"
Stefan zakašlal a Elena se odtáhla od Damona a podívala se na něj. "Ahoj Stefane," prohodila a dál si ho nevšímala. Postupně objala všechny ostatní (na Damona se dostalo hned třikrát, na Stefana ani jednou - těžko říct, jestli to opravdu nebyl jen omyl vzhledem k Eleninu neutrálnímu výrazu při pohledu na Stefana) a pak se posadila na pohovku mezi Bonnie a Caroline.
"Nevolala bych vás všechny, kdyby to nebylo potřeba. To, co jsem zjistila je opravdu důležité," začala pomalu. "Jde o to.. jde o to, že..."
Jeremy se zvedl a přešel ke své sestře, objal ji kolem ramen a něco jí zašeptal tak tiše, že to mohla slyšet jen Bonnie, která ale měla dostatek respektu, aby předstírala, že ne.

Elena:


"Tak tedy. Zavolala jsem vás sem proto, že jsem zjistila, že moje adoptivní máma si psala deník," řekla nejistě a rozhlédla se, čekajíc na reakce ostatních. Všichni pomalu kývali a Caroline jí vyzvala, aby pokračovala.
"V tom deníku se píše o tom, že Isobel a John měli dvě dcery. Jednou jsem já, ta druhá byla o tři roky mladší. Jmenovala se Rosalinda Gilbertová a také ji vychovávali moji adoptivní rodiče jako svou vlastní. Hledala jsem na internetu a našla jsem, že výpis dětí z dětského domova asi dvě stě kilometů odtud. Na seznamu je i Rosalinda Gilbertová, zvláštní případ, kterou přijali už když jí bylo pět. Pak jsem ji také našla na seznamu žáků soukromé dívčí internátní školy v New Orleans a zjistila jsem, že právě končí semestr a zítra se má Rosalinda vrátit do sirotčince. Pokud jí ovšem nenapíšeme my," zakončila Elena.
Ostatní v místnosti ty informace vstřebávali docela dlouho, Elena po chvíli kývla na Jeremyho.

"Nejdivnější na tom ovšem je," navázal její bratr. "že ani já ani Elena si na Rosalindu nepamatujeme a přitom tu žila s námi. A přitom bylo Eleně už osm. Dlouho jsme nad tím přemýšleli a došli k názoru, že nás musel ovlivnit upír. Ovšem upír do být nemohl, alespoň v Elenině případě ne. Když se stala upírem, vybavila se jí všechna ovlivnění a na svou sestru by si také vzpomněla. Tak jsme vymysleli, že to musel být Klaus nebo někdo z jeho rodiny, kdo nás ovlivnil," skončil i on.
Reakce byli okamžité:

Caroline: Och můj bože, co budeme dělat?
Bonnie: Jak zjistíme, který z Původních to byl?
Damon: Fíha! Tak máš sestru, jo? Je taky tak sexy jako ty, Eleno?
Matt: Tak to jsem nečekal. Někdo si bude muset promluvit s Klausem a vymlátit z něj, kdo to byl. Navrhuji Caroline...
Tyler: Ne, ušetřete ji toho! Je to jen upír!
Caroline: No dovol Tayi! Já jsem náhodou dobrá a naposledy jsem Klause dobře napálila...
Jeremy: Někdo musí jet pro Rosalindu na nádraží až jí napíšeme, tedy pokud ji tady chceme. Já nemůžu. S Damonem jsme ještě zdaleka nedokončili trénink. Bonnie?
Bonnie: Já nejsem ta správná osoba. Navíc nemám ještě zpátky všechnu magii. S Shanem potřebujeme ještě pár hodin cvičit. A nemůžu jet z města nepřipravená. Matte?
Matt: Pomáhám Damonovi a Jeremymu při výcviku. Co třeba Tyler?
Tyler: V žádném případě!

Téměř všichni v místnosti si povzdychli. I Elena se dlouze zamyslela.
"Pojedu já," ozval se Stefan. Elena se na něj podívala. V očích mu plály odhodlané jiskřičky a jelikož ostatní v místnosti úlevně souhlasili, i ona musela.
Avšak i Elena i Damon si uvědomovali, jak to bude pro Stefana těžké. Rosalinda bude Eleně určitě alespoň trochu podobná. Zvládne to Stefan?

__________________________________________________________________________________________________________________

Tak co myslíte? Já se dost snažila a snad je to dobré... LilyJe na prachy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vesper Vesper | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 22:26 | Reagovat

Wow, moc pěkné...:-)

2 povidky-lily povidky-lily | Web | 17. ledna 2013 v 20:10 | Reagovat

[1]: děkuju! :)

3 Dee* Dee* | Web | 18. ledna 2013 v 19:32 | Reagovat

Nádherné! Těším se na další díly! :))

4 ros-se ros-se | 21. ledna 2013 v 9:42 | Reagovat

Je toto nejlepší co jsem kdy četla z TVD! Damon: Je stejně tak sexy jako ty, Eleno?
To je božííííí!!!!!! Mám ráda ROSAlindu :)

5 Lily Lily | Web | 21. ledna 2013 v 15:17 | Reagovat

[3]:[4]: Všem moc děkuji! =)

6 Radka Radka | E-mail | Web | 21. ledna 2013 v 18:30 | Reagovat

Poutavě napsané a napínavé! Taky se těším na pokračování!

7 Adell Adell | 28. července 2013 v 20:35 | Reagovat

No, na začátek to zní dost dobře...hned jsem začala být zvědavá, jak to bude dál :) moc pěkné, jen v tom pokračuj ;)

8 Donkey ^^ Donkey ^^ | 6. října 2013 v 17:21 | Reagovat

Hmmmmmmmm...
Pěkné! Líbí se mi to. :]

9 Liss Liss | 11. prosince 2013 v 15:31 | Reagovat

Tak trochu klišé, ale jinak se mi to líbilo. -Liss

10 barcis22 barcis22 | 16. února 2016 v 15:13 | Reagovat

Máš dobrý povídky.Hodně se mi to líbilo. :D

11 MarcoO MarcoO | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:39 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

12 Asmurtuctwer Asmurtuctwer | E-mail | Web | Dnes v 11:04 | Reagovat

Poids est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre  moelle  bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-sur-internet-france/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama